Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Relacja z grudniowej wyprawy na Dorsza "BORNHOLM 2016"

Aktualności | 2017-03-10 | Publikujący: Koło PZW Dęblin

wyprawa na borcholm

Sekcja Miłośników i Pasjonatów Wędkarstwa działająca przy naszym Kole PZW Dęblin - Miasto w GRUDNIU 2016r. zorganizowało towarzyski wyjazd na Dorsza.
Termin został zaplanowany przed świętami celowo by na stołach wigilijnych prócz karpia zagościły nasze Bałtyckie ryby.
Nazwaliśny go " wyprawą na Bornholm" bo rejs odbywał na styku wód terytorialnych Polski i Danii w rejonie wyspy Bornholm.
Propozycja wyjazdu w ten rejon Bałtyku spotkała się z wielkim entuzjazmem naszych wędkarzy. Dwu tygodniowe sztorm na Bałtyku uziemił kutry w portach co dawało nam szansę wędkowania
na nieprzełowionych łowiskach.
Jako grupa zorganizowana uzyskaliśmy dobrą cenę rezerwacji całego kutra. Wiec  załadować się do autokaru, pełni nadziei i entuzjazmu w składzie 17 wędkarzy. Wyjechaliśmy z Dęblina w dniu 14.12.2016r. o godz.11.00. Plan dojazdu na miejsce przewidziany był na godz 22.00 ale warunki pogodowe i marznący deszcz zamienił jezdnię w lodowisko i z dwu godzinnym poślizgiem dojechaliśmy do portu.
Przeniesienie sprzętu i zajęcie łóżek na statku zajęło nam kolejną godzinę. Zmęczenie zrobiło swoje, większość zasnęła jak małe dzieci. Szyper okazał wyrozumiałość i obudził nas o 7 rano już na łowisku. Szybkie śniadanie, kawa i ruszyliśmy do wędkowania :)
Pomiędzy zmianami łowiska kucharz serwował nam ciepłe posiłki oraz niezliczone ilości przekąsek, przystawek... czuliśmy się jak w pływającej restauracji a nie na dorszowej wyprawie. Jednym słowem wyjazd udany ! Każdy z uczestników w ciągu 16 godzinnego rejsu złowił od 30 do 50 DORSZY.  Szkoda tylko, że Neptun zabrał neseser z bateriami do aparatu i kartami pamięci na których były zdjęcia.  Ale jak to kolega Waldek podsumował straty muszą być.

sekcja miłośników wędkarstwa dęblin

sekcja miłośników wędkarstwa dęblin  sekcja miłośników wędkarstwa dębin

sekcja miłośników wędkarstwa  sekcja miłośników wędkarstwa

Poleć znajomemu